معرفی و شبهه زدایی از حروف ص، ع، س، عج، ره

ساخت وبلاگ
چکیده : همه ما با حروفی مانند ص، ع، عج، س و ره، که بعد نام بزرگوارانی مانند ائمه اطهار، زنان مقدس، پیامبران ... با عنوان : معرفی و شبهه زدایی از حروف ص، ع، س، عج، ره بخوانید :
همه ما با حروفی مانند ص، ع، عج، س و ره، که بعد نام بزرگوارانی مانند ائمه اطهار، زنان مقدس، پیامبران و... میآیند، برخورد داشته ایم و یا حتما استفاده کرده ایم. حال باید ببینیم اصل اینها چیست؟!! و چه زمانی از کدام یک از آنها باید استفاده کنیم. امروزه در جامعه ما، مخصوصا در جوامع عامه یعنی در واقع بین عامه مردم، اشتباه تلفظ میشود. البته باید خاطرنشان کنم استفاده از اینها به سواد و تسلط به زبان عربی مهتاجست.

حرف (ص):

باید توجه شود که، حرف ص در واقع به عنوان چه عبارتی میآید!. هر گاه اسمی از حضرت محمد پیامبر ما مسلمانان، پیامبر خیر و دوستی،  به میان می آید، این عبارت را (ص) جلوی اسم پیامبر میگذاریم.

به طور مثال:

حضرت محمد مصطفی (ص) میفرمایند: ...    ...    ... .

آیا دقت کردید این حرف (ص) به چه معناست؟؟  تا کنون این حرف را به عنوان جمله چگونه میخواندید؟؟

ص، به معنای صل الله علیه و آلهی و سلم میباشد که به صورت صلواة الله علیه و آله و سلم نیز گفته میشود و هرگونه عبارتی غیر این عبارت ، اشتباه میباشد.

حرف (ع):

حرف ع را جلوی اسم خیلی ها میگذاریم. مانند ائمه مذکر (امامان معصوم که همه مرد (مذکر) بودند)، پیامبران الهی، یاران پیامبر اسلام(ص)، و ...

این حرف که به صورت (ع) جلوی این اسامی قرار میگیرد، مخفف عبارت علیه السلام میباشد که به معنای سلام بر او است. اگر چند نفر باشند به صورت علیهم السلام به معنای بر آن ها سلام، خوانده میشود یا اگر چند زن باشند هم میتوان از این حرف استفاده کرد بشرطی که به صورت علیهما السلام نوشته شود.

حرف (س):

حرف سین به صورت (س) جلوی اسامی زنان مقدس، مانند: حضرت فاطمه زهرا، حضرت معصومه، حضرت آسیه و ... قرار میگیرد.این حرف که مخفف سلام الله علیها است به معنای سلام خدا بر او باد میباشد. باید توجه کنیم که سلام الله علیه خوانده نشود چون معنی مذکر میگیرد که کفر است. این حرف را نباید صل الله خواند. بعضیا حرف ص و س را صل الله میخوانند که کاملا غلط است. صل الله یعنی صلوات و درود خدا، خب که چه؟؟ پس نمیشود. اگر چند مونث باشند میگوییم: سلام الله علیهما به معنای سلام خدا بر آنان باد، که معنای چند مونث میدهد.

حرف (عج):

حروف عج، بصورت (عج) به صورت عجل الله [و] تعالی فرجه الشریف میباشد که بعضیا میگویند عجل الله که کاملا غلط است. کاملش به معنای اینست که خدا فرج شریفش را زود تر و عاجل گرداند. این حروف با هم بصورت (عج) بعد اسم یا لقب یا بعد اشاره به کسی میآید که منتظر است تا خدا دستور دهد تا ظهور کند که ما شیعیان بعد اسم یا لقب یا بعد اشاره به حضرت مهدی موعود، (عج) میآوریم.

در ضمن بیاییم همه برای ظهور دعا کنیم!!!. اللهم عجل لولیک الفرج. میتوانید به کانال تلگرام مهدوی بوی ظهور با آیدی @booyezohoor مراجعه کنید و در مورد هر مطلب که میخواهید بدانید، کلمه موردنظر را در قسمت جستجو، سرچ کنید. اضافه کنم که کانال تلگرام بوی ظهور که زیر نظر اقای اصلانی، دوست خوبم اداره میشود، هیچ ربط و ارتباطی با این وبلاگ ندارد. فقط تشابه اسمیست.

حروف (ره):

حروف ره، به صورت (ره)، مخفف عبارت رحمة الله علیه و به معنای رحمت خدا بر او باد است. این عبارت = (ره) را میتوانیم بعد اسم یا لقب یا بعد اشاره به یک فرد وفات یافته اضافه کنیم. در صورتی که فرد مونث باشد، میگوییم رحمة الله علیها که باز به همان معناست.

به پایان رسید دفتر / حکایت همچنان باقیست.

ان شاءالله با مقالات دیگر همراه ما باشید. در ضمن سال نو را به همه شما تبریک عرض مینمایم. سالی که بدستور رهبر عالیقدر و معظم انقلاب (مدظه) سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گرفته است. در ضمن (مدظه) مخفف عبارت مدظه العالی میباشد که از قصد در ابتدا از آن نام نگرفتیم. این عبارت اخصا بعد اسم حضرت آیت الله خامنه ای می گذاریم.

موفق باشید.

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام اسفند ۱۳۹۵ساعت 15:54  توسط علی اخوان  | 
...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : سه شنبه 13 تير 1396 ساعت: 21:13