تحلیل انتخابات ریاست جمهوری و نامزدها 96- بخش دوم

ساخت وبلاگ
چکیده : بسم الله الرحمن الرحیم تحلیل انتخابات و اشخاص و اتفاقات برجسته مناظرات ریاست جمهوری- بخش دوم سلام.... با عنوان : تحلیل انتخابات ریاست جمهوری و نامزدها 96- بخش دوم بخوانید :
بسم الله الرحمن الرحیم

تحلیل انتخابات و اشخاص و اتفاقات برجسته مناظرات ریاست جمهوری- بخش دوم

سلام. در ابتدا نیمه شعبان و ولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را خدمت شما خوانندگان و دنبال کنندگان ما تبریک میگویم.

من در بخش اول عرض کردم که کاندیدا، چگونه انسانی اند و اتفاقات مناظره اول را عرض کردم. اما قرار شد در بخش دوم بعد مناظره دوم در خدمتتان باشم که به دلیل نبود حرف خاصی مقاله ای ننوشتم و ان را به امروز و بعد پایان مناظره سوم خدمتتان هستم و بررسی خواهیم کرد ان شاءالله.

در مناظره اول ما کاملا دعوای بین آقای قالیباف و دولت اصلاحات یعنی آقایان جهانگیری و روحانی را دیدیم و آقای رئیسی که تا قبل شروع مناظرات رقیب جدی روحانی میدانستند را کاملا کنار زدند و آقای میرسلیم به گفته خودشان دو جا به دوستان دیگرش در حزب اصولگرا یعنی رئیسی و قالیباف پاس دادند که آن ها استفاده نکردند و ما نقش میرسلیم و هاشمی طبا را کمرنگ دیدیم. و دعوا سر قالیباف و رئیس و معاونش در دولت اصلاحات بود که قطع به یقین میتوان گفت برنده مناظره اول قالیباف بود.

مناظره دوم زیاد جالب نبود. همه با آرامش پیش میرفتند و البته در جاهایی نیز بعضی ها خودنمایی میکردند. اما جناب آقای رئیسی سخنانش در مناظره دوم تاثیرگذار تر بود با اینکه همه یکروند پیش میرفتند. البته آقای روحانی و قالیباف باز کل کل داشتند که در هر صورت یکی به نعل یکی به میخ بود. البته ناگفته نماند که کل کل ابتدای کار بین روحانی و قالیباف را روحانی شروع کرد برعکس مناظره اول. و در ضمن نقش آقای هاشمی طبا نیز پررنگ تر بود که کلا سعی میکند کار و برنامه خودش را بگوید.

در مناظره سوم حرف بسیار است. اولا که دوبار پخش شد این برنامه که موضوعش هم اقتصاد بود. در ابتدا آقای جهانگیری، آقای رئیسی و قالیباف را مورد هجمه قرار داد. هر دو با حرف های خود جواب های محکمی به آقای جهانگیری دادند و به علاوه آن که آقای قالیباف بحث های مهم و مخفی از زندگی جهانگیری را لو داد و البته تهمت هایی هم در جواب جهانگیری به قالیباف زد هیچ کدام سند درستی نداشت در حالی که بحث حقوق و پاداش نجومی دادن به خود توسط جهانگیری با سند موجود است. حرفهای روحانی و جهانگیری به آقای قالیباف که گفتند بانک های فلان و فلان را تو به باد دادی یا به دوستت دادی با چه کردی، صحت دارد اما آن هارا  به صلاح یا کمک یا به صورت وام بوده و بلاعوض نیست. آقای میرسلیم به جهانگیری گفت که شما به رئیسی گیر میدهید آیا شما برنامه و پلن دارید؟ یا با گفتن مسئولین خواب بودند که قاچاق وارد شد در دولت شما!! شما خودتان برنامه تان را بگویید؛ تیر زهراگینی به روحانی و جهانگیری خورد که حرف زیبایی بود. میرسلیم در مورد نفت هم نظر خوبی داشت و میگفت ما باید بریم با خارجی ها صحبت کنیم که این مخازن مشترک را آرام ارام برداشت کنیم که خالی نشود ولی روحانی و جهانگیری سریع میگفتند ما فلان نفت فروختیم؛ آری شما 100 بشکه نفت فروختید حالا چه شد؟ آیا تو جیب مردم چیزی رفت؟؟؟ خییییییر. دود شد.

اگر بخواهیم این مناظره را مثل مسابقه فوتبال گزارش کنیم میتوانیم بگوییم: در ابتدا جهانگیری و روحانی یک سر جلو بودند ولی درادامه میرسلیم نقش خوبی داشت تا کمی جلو تر که نقش قالیباف با مدارک اش ی سر و گردن جلو افتاد. آقای رئیسی نیز در ابتدا تا اواسط خوب عمل داشت و بعد متوسط ادامه داد. آقای میرسلیم نیز سر سوالات خود خوب توانست جواب جهانگیری و روحانی را بدهد. و در انتها روحانی با کمی مظلوم نمایی در پایان یک جورهایی پیشی گرفت. در هر صورت اگر دولت 11 کار خوب داشته حالا هر چقدر زیادبوده اما در جیب مردم چیزی نرفت!!

اما یک نکته جالب!

تا دوره های قبل 3-4 دوره قبل؛ آقای احمدی نژاد با مدارکی که رو میکرد مرد مناظره بود اما امسال آقای قالیباف را میبینیم که مدارک رو میکند. جای تامل دارد...

در مورد آقای رئیسی گفتیم که سپاه و حوزه علیمه حمایتش کرده اما ناگفته نماند در این مناظره روحانی و جهانگیری خواستند رئیسی را بکوبند اما آقای رئیسی با دلایل محکم راه نفوذی به آن ها برای نقص گرفتن به اورا نداد. البته این هم بگوییم که کابینه احمدی نژاد در ستاد رئیسی حضور پیدا کرده و با او مکاتبه و مباحثه و مشاوره داشته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاعات رو شده توسط کاندیدا ها  به کانال @Ali21_channel بپیوندید.

هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعا حرام و عرفا نادرست است. قول نمیدهم اما شاید مقاله دیگری نیز تا قبل انتخابات یعنی 29 اردیبهشت بنویسم.

ان شاءالله که به آدم درستی رای بدهیم. یاعلی

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت 22:37  توسط علی اخوان  | 
...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 13 تير 1396 ساعت: 21:13