ادیان الهی

ساخت وبلاگ
چکیده : بسم الله الرحمن الرحیم ادیان الهی (چند دین وجود دارد که از طرف خدا برای بشر فرستاده شده است؟) موضو... با عنوان : ادیان الهی بخوانید :
بسم الله الرحمن الرحیم

ادیان الهی (چند دین وجود دارد که از طرف خدا برای بشر فرستاده شده است؟)

موضوع بحث امروز ما، ادیان الهی هست که به طور کامل تر میتوانیم بگوییم خداوند چند دین برای بشر تاکنون فرستاده است؟

کافیست یک سرچ کوچک در اینترنت خود انجام دهید تا با یک سری مطالب در مورد ادیان برخورد کنید. اما ما اینجا میخواهیم به نحو دیگری با شما سخن بگوییم. اگر تامل کنید میبینید که ما دو نوع دین داریم: 1- ادیان ابراهیمی 2- ادیان غیر ابراهیمی. ادیان ابراهیمی یعنی آن دسته از ادیانی که بعد حضرت ابراهیم (ع) آمده است که عبارت است از 1-یهودیت 2-مسیحیت 3-اسلام. ما ادیان غیر ابراهیمی آن دسته از ادیانیست که توسط خداوند فرستادا نشده است و یک فرد عادی از فهم و درکش چیزهایی متوجه شده و راه و رسم زندگی ای را بنیان نهاده که شده دین خودش. مانند دین کنفسیوس یا مانوی و یا هندوی و بودیسم و ... حتی در این لیست شیطان پرستی (satanism) هم دیده میشود.

اما اصل بحث اینجاست که آیا واقعا کسی جز خداوند متعال میتواند دین که راه و روش بهتر زندگی کردن است را تدوین نماید؟ قطعا خیر.

بحث تازه ما از اینجا آغاز میشود. به نظر ما دو نوع دین وجود دارد. 1- الهی 2- غیر الهی

ادیان الهی تنها دوتاست یعنی همان یکتاپرستی و بقیه همه غیر الهی است. شما قطعا میپرسید چرا دو تا؟ خب بس استدلال ما را بخوانید.

ابتدا در مورد سه دین به قول بعضی ها ابراهیمی بحث خواهیم کرد. یهودیت: خب این اصلا دین نیست چرا که شما بخواهید یهودی شوید نمیتوانید چرا که فقط باید پدر یا مادرتان یهودی باشد. بخصوص مادر. ما میدانیم که یک قومی به اسم بنی اسرائیل وجود داشت که حضرت موسی (ع) که میگویند دین یهودیت را اورد و حضرت عیسی (ع) که میگویند دین مسیحیت را آورد پیامبر همین قوم اند. و این قوم به قول قرآن بدترین قوم بودند که 70 پیامبر را فقط در یک بین الطلوعین کشتند و همه پیامبران را انکار میکردند. حالا بعضی ها میگویند بس باید دین میداشتند تا هدایت شوند! خب ما از شما میپرسیم. آیا آن ها به حرف دین اهمیت میدادند؟  خیررررر. اصلا این دین اسمش را از پدر حضرت یوسف گرفته بود که نام دیگرش اسرائیل بود. و پسر بزرگ حضرت یعقوب (ع) که یهودا بود باعث عوض شدن اسم این قوم شد و اینها گفتن بس دین جدیدی آورده است که شد یهودیت. بس یهودیت دین نیست یک نژاد است.

اما برویم سراغ مسیحیت. به ضرس قاطع، قطع به یقین دینی به اسم مسیحیت وجود ندارد. حال میپرسد چرا؟ خب بس منتظر پاسخ باشید.

1- حضرت عیسی(ع) وقتی به دنیا امد اکثر مردم قوم بنی اسرائیل یکتاپرست بودند به جز اندکی که پیروان سامری بودند. این نیز دلیل دیگری بر رد یهودیت. اما حضرت عیسی (ع) حرفش چه بود؟ او میگفت که مثلا زنا نکنید شراب نخورید ختنه بکنید گوشت خوک نخورید و افراد این قوم گفتند که بس دین جدید اورده است چون تحریفات بعد از حضرت موسی (ع) زیاد شده بود. و برخی پیرو حضرت عیسی (ع) شدند و فکر کردند دین جدید است. بعد شائول که یهودی بود و بعدا نامش را به پولس تغییر داد، وارد مسیحیت شد و فاتحه مسیحیت را خواند.

او که نفوذی بود گفت من میخواهم یار مسیح (ع) باشم و طوری رفتار کرد که مردم گفتند چه ادم خوب و بزرگیست. حضرت عیسی (ع)، پتروس را به جانشینی برگزید که این حرف را استاد رائفی پور از انجیل ثابت کرده است. اما مردم دنبال روی پولس شدند. حرف ما اینجاست که اگر مسیحیت دین بود خب آن وقت بود، اما با این تحریفات که الان وجود دارد دیگر دین نیست. حضرت عیسی (ع) کی مثل شما چنین بود آخر؟؟؟ پولس گفت ختنه نکنید،  گوشت خوک و شراب بخورید. در یهودیت و اسلام ختنه میکنند و شراب و خوک خوردن حرام است اما در مسیحیت نه. بس اگر قوم بنی اسرائیل یهودیت را قبول دارند که پیش از مسیحیت آمده و میبینند که مسیحیت که دوم آمده تحریفات عجیب غریب داد، بس چرا دنبال رویش هستند و الان نزدیک 2 میلیارد و خورده ای خود را مسیحی میدانند؟ 

در باب مستحکم کردن حرفمان سند معتبری برای شیعه و سنی داریم از قرآن که شکی برای این دو مذهب در آن نیست. شما بروید در قرآن ببینید هیچ جا صحبت از دینی به اسم مسیحیت نیست حتی قرآن میفرماید که یهودی اما نمیگوید مسیحی. در قرآن بجای مسیحی از نصرانی بودن یاد میکند. گویند که نصرانی جزو مسیحیت است. که خود این جای بحث و تامل است و از بحث ما خارج است.

اما بحثمان در مورد دو دین الهی و یکتاپرست است. این دو دین عبارتست از دین یکتاپرستی که کلی است و دین اسلام. در قرآن آمده است حضرت ابراهیم (ع) نه یهودی بود نه نصرانی بلکه مسلمان حنفی بود که از آن تعبیر به تسلیم در برابر اراده و خواست خدا میشود. ( متن عربی قسمت دوم  آیه شریفه میفرماید ؛ بل کان حنیفا مسلما )

بس یک دینی بوده که در آن یکتاپرستی بوده که حضرت آدم ابوالبشر (ع) تا حضرت محمد (ص) بدان اعتقاد داشتند و آن یکتا پرستی و تسلیم محض در برابر خواسته خدا بوده است.

که حتی با این شرایط میتوانیم بگوییم که تنها یک دین از طرف خداوند تدوین شده و فرستاده شده که از اول تا آخر همه پیامبران (علیهم السلام) بر آن بودند و روز به روز کامل تر و آسان تر شده است.  و حضرت خاتم رسل محمد مصطفی (ص) کامل ترین و آسان ترین شکل یکتاپرستی را به مردم دنیا معرفی کرده است.

بس با این شرایط ادیان دیگر تکذیب میشود. شاید تا کنون از این منظر نگاه نکرده بودید بس بیشتر تامل نمایید. اما یک بحثی که وجود دارد اینست که ما 5 پیامبر اولوالعزم داریم که کتاب دارند از حضرت ابراهیم و نوح و موسی و عیسی و محمد علیهم السلام بس علی القاعده پنج دین داریم یا مثلا حضرت ابراهیم و نوح علیهم السلام یک دین را تبلیغ میکردند و بقیه هر یک دینی آوردند. نه قطعا غلط است و ثابت نمیشود. از قرآن نیز دلیل اوردیم که تنها یک دین داریم که تسلیم بودن در برابر خواسته خداست.

با مقالات بعدی ما همراه باشید و به کانال تلگرام ما سر بزنید. کانال آپارات ما هم Ali 21 هست. استفاده از این مقاله بدون ذکر منبع شرعا حرام و عرفا نادرست است. اما میتوانید استفاده کنید. یاحق

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۶ساعت 12:0  توسط علی اخوان  | 
ادیان,الهی,...
نویسنده : بازدید : 42 تاريخ : جمعه 3 شهريور 1396 ساعت: 5:51